ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ЗАШТИТЕ ОЗОНСКОГ ОМОТАЧА

септембар 16, 2022

Поводом Дана заштите озонског омотача, одржан је заједнички угледни час из географије, хемије и историје. Наставници су представили озонски омотач на приступачан начин, повезујући градиво са свакодневним животом како би ученицима било занимљиво.

Наставник географије Слободан Милићевић објаснио је шта је озон и како настаје. Потом је објаснио значај озона, његов положај у атмосфери и разлоге угрожености. Наставница историје Данијела Кужет је путем презентације представила развој истраживања и савремене проблеме озонског омотача, након чега су деца имала прилику да испробају интерактивне мапе озонског омотача. Наставница хемије Маријана Ћосовић објаснила је хемијски састав озона и дала ученицима упутства да направе молекул озона, након  чега су деца на врло креативан начин моделима представила овај молекул. Ученици су своје мишљење о часу изразили путем Wordart/tagul апликације.