ПРВА ПОМОЋ – ЦРВЕНИ КРСТ

децембар 5, 2023

На захтев Ученичког парламента, за ученике седмог и осмог разреда организовано је предавање на тему „Прва помоћ“.Обука и радионица организовала се 5.12. 2023.године на којој су ученици имали прилику да схвате  значај основних поступака прве помоћи у свакодневним ситуацијама. Млади волонтери  демонстрирли су  основне технике -попут правилног стављања завоја код опекотина и посекотина, поступака санирања повреда главe, руку и ногу, као и правилног позивања хитне помоћи. Кроз интерактивне сценарије ученици су имали прилику практично применити стечена знања. У другом делу предавања ученици су упознати са начинима пружања прве помоћи лицима без свести, епилептичним нападом, као и основним мерама одржавања живота, правилним начином реанимације и извођења КПР. На луткама су ученици имали прилике да уз помоћ стручног лица изведу КПР. Ово предавање је имало за циљ да подигне свести међу ученицима о значају брзе и правилне реакције у хитним ситуацијама, доприносећи стварању сигурнијег школског окружења.

Руководилац Ученичког парламента

Јелена Јевтић Ивковић