СВЕТСКИ ДАН ПОЕЗИЈЕ

март 21, 2023

Поводом Светског дана поезије организована је чајанка у библиотеци наше школе. Чланови библиотечке секције читали су стихове познатих светских песника – Сергеја Јесењина, Виљема Шекспира, Федерика Гарсије Лорке, Жака Превера. Затим су учествовали у радионици на којој су на неколико језика написали основне термине у вези са поезијом. Њиховим радовима украшен је пано наше библиотеке.

Светски дан поезије обележили су и ученици одељења 1/2 из Дражња са учитељицом Горданом Лазић.

На часу разредног старешинства ученици су читали песме наших познатих песника – Јована Јовановића Змаја, Момчила Тешића, Љубивоја Ршумовића, у којима се спомињу животиње.

Ученици су бојили  животиње из бојанки и њима украсили текст песама у којима се оне спомињу. Песме са цртежима налазе се на паноу испред учионице, на којем се налазе и песме за које је написана музика, а које су ученицима добро познате.