ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ЖИВОТИЊА

октобар 4, 2022

Поводом Дана животиња одржан је занимљив тематски час на ком је успостављена међупредметна корелација биологије, ликовне културе, историје и географије. Ученици су на часу историје код наставнице Данијеле Кужет, техником по избору, правили праисторијске насеобине и животиње које су живеле у доба праисторије или су нестале пре појаве човека како би дочарали живот људи у то доба. Ученици су имали могућност коришћења мајнкарфта приликом израде својих радова. Такође, на часу ликовне културе, код наставнице Јасмине Вучићевић, ученици су различитим техникама цртали праисторијске животиње. Наставница биологије Станка Ивановић и наставник географије Слободан Милићевић су објашњавали утицај човека на природу, а ученици су играли квиз о животињама које су нестале под утицајем човека. Припрема за овај час послата је на конкурс „Сазнали на семинару, применили у пракси“, који је организован од стране ЗУОВ-а. Један од резултата часа је и електронска књига са ученичким радовима, која се може погледати на следећем линку: https://www.storyjumper.com/book/read/141800371 .