Обележавање Дана слободе и Дана уједињених нација

октобар 22, 2021

Поводом Дана слободе – ослобођења Београда у Првом (1.новембар) и Другом светском  рату (20.октобар), сећања на Дан страдања српског народа у Другом светском  рату (21.октобар), Дана Организације Уједињених нација (24.октобар) и Дана потписивања  примирја у Првом светском рату (11.новембра) наставници историје и географије су на својим часовима дали  задатаке ученицима који су реализовани у дигиталном окружењу кроз  виртуелни тематски час. Ученици су на падлет постављали слике споменика везаних за  страдање Срба у Другом светском рату, писали о својим прецима који су учествовали у  Првом и Другом светском рату или славним учесницима рата, цртали симбол потписивања  примирја у Првом светском рату – Наталијину рамонду и преко Wordart-a правили разне  облике описујући у три речи Организацију уједињених нација. Њихове надахнуте радове и  ентузијазам можете видети путем линка и слика које прилажемо.