Недеља кодирања

октобар 22, 2021

Поводом наших нових пројеката укључили смо се и у међународну манифестацију којом се  популаризује кодирање широм света – Недељу кодирања (од 9. до 24. октобра). Ученици су  користили различите програме за рад и учествовали у кодирању. Бавили су се кодирањем на  папиру за потребе пројекта Министарства просвете за развој компетенције за очување  здравља код ученика и кроз кодиурање учили о бањама, славним лекарима и здравој храни. За пројекат “Art in my pocket“ кодирали су имена славних уметника и славна уметничка дела. За  пројекте „Creating with STEAM “ и„Happy kids with STEAM“ и „My family and my school  hand in hand“ слова у називу пројекта и здраву храну. За „Blue planet“ кружење воде у  природи, а за “I love nature, I protect the forest“ циклус развоја дрвета и заштиту шума у  sctrach-u. За пројекат „Dinosauria – the land of wonders“ ученици су у Minecraft-u правили  моделе диносауруса. Повезали су и наставу средњег века са кодирањем, правећи и моделе  замкова у Minecraft-u. Популаризациај кодирања је веома важна за развој наклоности према  дигитализацији, за учење језика, комуникативност, креативност и решавање проблема већине  компетенција за 21. век, па је и учешће ученика на овим активностима пожељна.