НАЦИОНАЛНЕ ОЗНАКЕ КВАЛИТЕТА И СПЕЦИЈАЛНЕ НАГРАДЕ ЗА НАШУ ШКОЛУ

септембар 23, 2022

На националној eTwinning конференцији, одржаној у Хотелу „Метропол“, представљене су иновације у настави и додељене су националне ознаке квалитета најбољим пројектима. У име Министарства просвете, науке и  технолошког развоја, конференцију је отворила госпођа Снежана Вуковић предавањем „Развијање инклузивне културе у образовању“. Затим су уследила предавања:

• „Одрживи простори за учење“, предавање Изабел Монтијел Вакер – Институт за средње образовање „Mediterrania“, Шпанија;
  • „Како Еразмус+ виртуелне мобилности унапређују образовне просторе и садржаје“, предавање Личе Арчидијаконо – Образовни систем  „Aristide Gabelli Misterbianco“ и Раније Бекири – Друга основна школа у Паралији, Грчка.

Након тога је Марица Вукомановић у име националног тима представила нову платформу  „European School Education Platform“ и годишњу тему „Наша будућност – лепа, одржива, заједничка школа и нови европски Баухаус“. Након радионица додељене су и националне ознаке квалитета за школску 2021/2022. годину. Четири наша пројекта, што је уједно и  максималан број пројеката, добило је ове ознаке квалитета, а због посебног доприноса на  пројекту „Плава планета“ („Blue Planet“) наставница историје Данијела Кужет добила је са још четири наставнице специјалну награду.