МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

фебруар 21, 2023

С циљем да се подигне свест о значају језика, у издвојеном одељењу у Дражњу, обележен је Дан матерњег језика. Наставница руског језика Бојана Динић и наставница српског језика  Даница Јеремић указале су на битност правилне употребе језика и познавањa правописних правила, значај књига и читања и учења светских језика. Такође, ученици су направили тематски пано са српским и руским језичким и националним симболима, истакнутим културним великанима, језичким недоумицама, правилним и неправилним облицима речи.

Дан матерњег језика обележили су и ученици петог разреда у матичној школи у Умчарима са стручном сарадницом – логопедом Јованом Савић. Током радионице су разговарали о важности очувања матерњег језика, након чега су ученици осмислили  пано са порукама које су им остале упечатљиве након радионице.