ЛИМУН БАТЕРИЈА – Огледни час

март 8, 2023

У одељењу 8/1, на огледном часу, у корелацији предмета технике и технологије и физике, одржана је презентација о познатом научнику – Алесандру Волти. Волтини експерименти, који су демонстрирали стварање електричне енергије између метала, довели су га до стварања свог најпознатијег и најуспешнијег проналаска – „цилиндричне Волта ћелије“, прве радне батерије у историји. По његовом презимену носи назив и мерна јединица за напон- волт.

Ученици су имали прилику да заједно са наставницама направе лимун батерију и измере напон на мерном инструменту – мултиметру. Час је допринео новим искуствима ученика, а опште је познато да овакви експерименти доводе до трајних знања ученика.

Реализатори Јелена Јевтић Ивковић наставник технике и технологије и Сузана Ћирић наставник физике.