ЛИКОВНА КУЛТУРА Тема : Научили смо Наставна јединица: Научили смо Период : 16.11.-20.11.2020.

новембар 23, 2020

Види презентацију.

Задатак

Ученици треба да заврше рад МАФИН.

– Прво треба да облицима дочарају простор . Мафин треба да стоји на столу који ће улрасити декоративном шаром. Да ли ће користити правилне геометријске облике или неправилне то је на њима.  -Упутићу их да пазе да се на њиховом цртежу нађе контраст линија у једном делу или боје или светло-тамно.

– Боју треба да користе слободно без задршке, није неопходно да се придржавају боја које су очекиване . Па тако сам мафин или неки други колач који одаберу може бити розе, плаве, зелене, љубичасте боје…

– Боје  треба да додају  драматику њиховом раду.

– Детаље могу да ураде и неким другим материјалом: сувим пастелом, бојицама уколико ученици већ имају нешто од тог материјала.