Дечја недеља

октобар 9, 2021

Од 4. до 10. октобра широм Србије обележава се Дечја недеља. За мото ововогодишње манифестације изабрани су стихови Љубивоја Ршумовића „Дете је дете, да га волите и разумете“. Ово је недеља када се слави право деце да уживају у детињству и свим његовим благодетима.  Знамо да се већина одраслих знају да и дете има право да мисли и своје мишљење изнесе, али није лоше тога се с времена на време подсетити, а Дечја недеља је одличан тренутак за то, управо због тога што је и настала да би се очувала и надоградила права која имају најважнија бића на планети – наша деца! Традиција Дечије недеље је веома  дуга – на овим просторима се обележава од 1934. године.

И наша школа сваке године се придружује овом значајном догађају. На предлог библиотекарке школе учитељице Гордана Лазић,  Љиљана Јовановић Пауновић и Верица Ђоковски активно и креативно су кренуле са уређивањем  слика и дечјих цртежа у својим учионицама уз стихове и занимљиве поруке.

Све речи похвале за пожртвованост и оданост нашој деци!