Посета Цркви Успења Пресвете Богородице у Умчарима

јун 27, 2020

Поводом мултикултуралног eTwinning пројекта „We and your students would like to study with us.“  покренутог са наставником турског језика и књижевности Синаном Бозкуртом, чији је циљ промовисање културне различитости и разноврсности ради зближавања и упознавања различитих култура , наши ученици су обишли локалну цркву посвећену Успењу Пресвете Богородице. Том приликом чули су мноштво занимљивих информација о историјату цркве, свештеничком занимању, свештеничкој одори,  ентеријеру и екстеријеру цркве, ктиторима и улози цркве у обележавању стогодишњице завршетка Првог светског рата од нашег свештеника Дејана Тодоровића. Ученици су са пажњом слушали предавање, заинтересовано пропратили све што нам је домаћин припремио и уз много елана одлучили да напишу и нацртају оно што су чули како би промовисали своју културу и традицију преко међународнeTwinning мреже.

Посета Москви

Током неколико протеклих година ученици наше школе имали су запажене резултате на такмичењима из...